IPL
Intensywne Żródło Światła

Wytwarza niekoherentne, polichromatyczne źródło światła, które jest pochłaniane w skórze przez takie barwniki jak; hemoglobina i melanina oraz wpływa na tkankę łączną (włókna kolagenowe). Wykazuje pozytywne działanie na rumień, teleangiektazje i plamy pigmentacyjne. Redukuje drobne zmarszczki oraz zmniejsza pory skóry.

Najnowsze urządzenia, które wykorzystujemy w naszym gabinecie łączą w sobie funkcję :

W naszym gabinecie "Platinium" IPL przeznaczony jest do następujących celów terapeutycznych

Zabiegi IPL są bezpieczne, nieinwazyjne, pozwalają na powrót do codziennych zajęć zaraz po wykonaniu. W trakcie naświetlania pacjent może odczuwać przejściowy dyskomfort w postaci pieczenia skóry. Objaw ten jest niwelowany poprzez podwójny system chłodzenia. Może pojawić się okresowo rumień, obrzęk oraz ciemne zabarwienie skóry utrzymujące się 2-3 dni. Zabiegi wykonuje się w seriach 4-5 razy w zależności od problemu skórnego (więcej przy przebarwieniach i trądziku różowatym). Przy właściwie dobranych parametrach najbardziej spektakularny efekt osiąga się po 4-5 zabiegu, a zadowalający rezultat końcowy jest wypadkową liczby wykonanych naświetleń.

Działanie IPL zgodne jest z powszechnym trendem w świecie medycyny estetycznej by osiągać jak najlepsze efekty przy jak najmniejszej inwazyjności zabiegów. Umożliwia leczenie zmian o dużej powierzchni, np. na klatce piersiowej lub kończynach, co ułatwia i przyśpiesza pracę dając przewagę nad klasycznymi laserami. Konieczna jest jednak seria zabiegów dobrana indywidualnie dla każdego pacjenta.
Najnowocześniejsze, dopracowane systemy sekwencji błysku, system chłodzenia, nowe rodzaje filtrów oraz ujemne temperatury na głowicy zmniejszają dyskomfort do minimum i maksymalnie podnoszą skuteczność zabiegów, które należą do jednych z częściej wykonywanych w naszym gabinecie.

Powrót