ZABIEGI Z KWASEM HIALURONOWYM
Wypełnianie zmarszczek

Kwas hialuronowy służy do wypełniania zmarszczek, fałdów skóry, korekcji kształtu policzków oraz wypełniania ust. Jest to substancja przynosząca szybkie i spektakularne efekty, jest przy tym całkowicie bezpieczna dla organizmu.
Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie - wraz z włóknami elastyny i kolagenu - decyduje o sprężystości, elastyczności i gładkości skóry. Dzięki swoim higroskopijnym właściwościom (cząsteczka kwasu wiąże 40 razy więcej wody niż sama waży) pozwala utrzymać właściwy stopień nawilżenia tkanek. Cząsteczki kwasu hialuronowego pełnią ponadto rolę nośnika, umożliwiając transport substancji odżywczych w głąb skóry, a już ich sama obecność w skórze pobudza produkcję kolagenu. Z wiekiem jego zawartość maleje, a w rezultacie - pojawiają się kolejne zmarszczki, skóra traci na gęstości, a kontur twarzy staje się mniej wyraźny. Ten proces można jednak skutecznie odwrócić stosując zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego.
Kwas hialuronowy można podawać praktycznie w każde miejsce na ciele. Niegdyś stosowany w okulistyce i ortopedii, dziś jest jedną z podstawowych substancji stosowanych w dermatologii estetycznej. Wybór preparatu o właściwym składzie i konsystencji zależy od efektów, jakie chcemy uzyskać. Płynnych używa się do likwidacji drobnych zmarszczek, a gęstych - do modelowania twarzy i ciała.

Zastosowanie kwasu hialuronowego:

Opis zabiegu:
Zabieg polega na podaniu preparatu w kilku-kilkunastu miejscach. Trwa od 15-30 minut w zależności od liczby wstrzyknięć, jest odczuwalny ? można zastosować znieczulenie miejscowe odpowiednimi kremami. Nie wymaga rekonwalescencji, zaraz po jego wykonaniu można wrócić do pracy, jeżeli jest taka potrzeba można zastosować makijaż kamuflujący ślady po wkłuciach. Jeśli czasem pojawi się delikatny obrzęk i zaczerwienienie, zniknie po 2-3 dniach.
Niesamowity efekt zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Po takim czasie kwas hialuronowy rozkłada się w skórze i zabieg trzeba powtórzyć. Jednak nawet wielokrotnie wykonywany, jest całkowicie bezpieczny i nie grozi żadnymi powikłaniami. Dlatego może być stosowany w zabiegach medycznych bez konieczności wykonywania testów zgodności tkankowej. Każde kolejne podanie kwasu hialuronowego wydłuża ten czas utrzymywania się substancji bez ryzyka, że organizm go odrzuci lub się uczuli.


Przeciwwskazania:

Powrót