PILING KWASEM MIGDAŁOWYM
Pilingi medyczne-chemoeksfoliacja

Są to nowoczesne zabiegi, które działają zarówno na naskórek oraz głębiej położoną skórę właściwą. Pilingi skutecznie odmładzają skórą i poprawiają jej wygląd. Zmniejszają blizny potrądzikowe, rozjaśniają powierzchowne przebarwienia oraz poprawiają napięcie zwiotczałej skóry. Zabiegi są krótkie, bezbolesne ( niekiedy pacjent może odczuwać niewielkie szczypanie), powodują dyskretne złuszczanie. Wykonuje się je w seriach: jeden zabieg co miesiąc, powtarzany od 4 do 6 razy.

Piling migdałowy-Kwas migdałowy
otrzymywany jest poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Jego antybakteryjne i odbarwiające działanie jest od lat wykorzystywane w leczeniu takich problemów skórnych jak: trądzik pospolity, starzenie posłoneczne skóry czy nieregularne przebarwienia. Jest substancją nietoksyczną. Zainteresowanie ze strony naukowców wzbudził fakt podwójnej natury kwasu tj. tak jak AHA posiada on znaczące działanie kosmetyczne oraz udokumentowane działanie antybakteryjne. Kwas migdałowy działa rewitalizująco i bakteriobójczo, dlatego znalazł zastosowanie jako substancja odmładzająca i rozjaśniająca skórę.

Piling kwasem migdałowym daje efekt widocznej poprawy płytkich zmarszczek u pacjentów od I do IV fototypu, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchownych oraz pozapalnych, redukcji melasmy, a ze względu na bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego możliwa jest poprawa stanu skóry z trądzikiem pospolitym, z obecnością zaskórników i krost zapalnych. W pilingach występuje w różnych stężeniach-od 40 do 70%. Zaletą pilingów jest znikome ryzyko powstawania pozapalnych przebarwień oraz możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok, również w lecie. Zabiegi trwają około 20 minut, są bezbolesne. Nie powodują podrażnień, jedynie delikatne złuszczanie naskórka. Jest ono na tyle nieznaczne, że pacjent nie musi robić sobie przerwy w pracy.

Pilingi migdałowe szczególnie zalecane są osobom o wrażliwej i naczyniowej skórze oraz tym, którzy dopiero zaczynają leczenie za pomocą pilingów. Polecane są jako zabiegi upiększające tzw.bankietowe-na specjalne okazje.
Już po pierwszym zabiegu skóra jest rozjaśniona i wygładzona. Lepszy efekt uzyskuje się po serii 3-4 zabiegów (jeden piling co miesiąc).

WSKAZANIA
(Przebarwienia i zaburzenia barwnikowe,)

Powrót