TWOJA SKÓRA WIOSNĄ

Wiosna to doskonała pora na "porządki" z naszą skórą, na której zimowe miesiące pozostawiły niewątpliwie negatywne oznaki- zmęczony wygląd, przesuszenie, brak blasku i ładnego kolorytu. Taka skóra potrzebuje regeneracji poprzez oczyszczenie, nawilżenie, dotlenienie oraz detoksykację.
Na każdą porą roku, także i wiosną powinniśmy naszą skórę troskliwie pielęgnować. Wiosenna pielęgnacja to przede wszystkim pielęgnacja naprawcza po zimie. Miesiące zimowe pozostawiły swoje oznaki na naszej skórze-skóra jest przesuszona, brak jej jędrności i blasku, często się brzydko łuszczy. Nieodzownym elementem ?wiosennych porządków ? są preparaty silnie nawilżające, naprawiające zniszczoną barierę lipidową oraz regenerujące skórę. Wiosna to także pora większego nasłonecznienia i nawet jeśli stosowaliśmy kremy z filtrami w okresie jesienno-zimowym to pora pomyśleć o wyższych faktorach ( wyższy wskaźnik fotoprotekcji). Dzięki temu przygotujemy skórę do przyjęcia większej ilości promieniowania UV w okresie letnim.
Po zimie, może niezbyt mroźnej tego roku, budzi się w nas pragnienie bycia piękną ze zdrową i zadbaną skórą. Okres zimowy, to pora roku, która niesie ze sobą częste zmiany temperatury, nadmiernie suche powietrze w przegrzanych pomieszczeniach, zmniejszenie aktywności fizycznej oraz dietę ubogą w witaminy i mikroelementy przez co nasza skóra wygląda niezbyt dobrze. Szczególnie widoczne jest to na twarzy, ale i skóra całego ciała, także dłonie narażone na niekorzystne czynniki atmosferyczne są w nienajlepszej kondycji. Skóra jest szara, zmęczona, wysuszona, często pokryta siateczką rozszerzonych naczynek krwionośnych i pogłębionych zmarszczek. Taki stan wymaga intensywnej pielęgnacji zarówno w warunkach domowych, ale także wskazane są profesjonalne zabiegi lecznicze i pielęgnacyjne.
Czego potrzebuje nasza skóra , aby odzyskać zdrowy wygląd i piękny blask i koloryt ?
Przede wszystkim dokładnego nawilżenia, odżywienia oraz często oczyszczenia poprzez eliminację obumarłych komórek ( pilingi mechaniczne, chemiczne, mikrodermabrazja).

Pielęgnacja skóry po zimie to często pielęgnacja skóry wymagającej, przesuszonej i wrażliwej. Zasady pielęgnacyjne takiej skóry po zimie "krok po kroku":

  1. Do oczyszczania powinno się stosować delikatne zmywacze, płyny micelarne oraz wodę termalną.
  2. Należy stosować kremy ochronne mające na celu naprawę i prawidłowe funkcjonowanie bariery lipidowej naskórka. Dzięki temu z czasem będziemy mogli aplikować na zregenerowaną skórę preparaty z substancjami aktywnymi.
  3. Zalecana jest bezwzględna ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym, a wskaźniki fotoprotekcji powinny być coraz wyższe czym więcej jest słońca w ciągu dnia lub mamy skórę wrażliwą czy naczyniową.
  4. Nie należy obawiać się zabiegów leczniczych i pielęgnacyjnych wykonywanych na prawidłowo zregenerowanej skórze, które systemowo poprawią stan naszej skóry ( zabiegi laserowe, IPL, pilingi medyczne).
  5. Odpowiednio dobrana pielęgnacja przy zastosowaniu dermokosmetyków ( przy skórze problematycznej zawsze z apteki !!) może być wzbogacona o wiosenny makijaż. Doskonale sprawdzą się w tej roli preparaty dwa w jednym, typu BB lub CC, które zawierają nie tylko pigmenty, ale także ochronę SPF.
    Efekty, jakie osiągniemy po systematycznej i dobrze dobranej pielęgnacji to: poprawa nawilżenia i natłuszczenia skóry, poprawa kolorytu i delikatne rozjaśnienie oraz pobudzenie własnych mechanizmów regeneracyjnych w skórze.

Powrót