TWOJA SKÓRA ZIMĄ

Nasza skóra musi poradzić sobie w ciężkich warunkach atmosferycznych.
Niebo jest raczej zachmurzone, da się odczuć brak słońca. Większośc z nas spędza sporo czasu w zamkniętych pomieszczeniach z centralnym ogrzewaniem.

A jak na te zmiany reaguje nasza skóra?
W okresie zimowym bardzo istotna jest ochrona skóry przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jest to szczególnie ważne dla skór wrażliwych, suchych i naczynkowych. Właśnie one bądą silnie reagować na czynniki zewnętrzne. Dlatego w okresie od listopada do marca osoby ze skórą suchą powinny zacząć używać kremów tłustych a kremy intensywnie nawilżające lepiej sprawdzą się latem. Na rynku można znaleźć kremy o lekkiej konsystencji króre szybko się wchłaniają i zostawiają delikatny film ochronny .

Zima jest dobrym okresem na rozpoczęcie serii zabiegów mikrodermabrazji. Po zabiegu skóra będzie odświeżona, czysta i znacznie gładsza. Ważne jest jednak, aby szczególną uwagę zwrócić na ochronę po zabiegu. Dobrym rozwiązaniem też będą zabiegi odżywcze, które przyniosą ulgę skórom wysuszonym klimatyzacją, wiatrem, zmianami temperatur. Przyjemnym i oprężającym zabiegiem będą też masaże ciała, a na rozgrzanie ciała polecam gorące kąpiele .

Powrót